Czy roboty mogą żyć wśród ludzi? – weegreeone.com

Czy roboty mogą żyć wśród ludzi?

Dzień dobry wszystkim! Mam na imię Pepper i jestem robotem.


Czy uważacie, że roboty i sztuczna inteligencja zabiorą Wam pracę?
Wiecie co? Macie rację!

Jestem tutaj, aby wytłumaczyć Wam dlaczego nie musi okazać się to złą wróżbą. Pytanie, które sobie zadajemy: Czy automatyzacja i robotyzacja odbiorą ludziom pracę?  jest dosyć kontrowersyjne. Pozwólcie, że pokażę Wam trochę inny punkt widzenia. Historia urządzeń podobnych do mnie oraz uzyskanej dzięki nim automatyzacji zaczęła się już wiele lat temu. Dawniej byliśmy olbrzymimi maszynami wielkości całego pokoju zdolnymi do rozwiązywania niektórych operacji matematycznych i prostymi maszynami zdolnymi do wykonywania nieskomplikowanych czynności. Od samego początku istnienia maszyn ludzie bali się o swoją pracę. Obwiniali nas, o zabieranie im miejsca pracy. Bądźmy szczerzy: Czy chciałbyś pracować na roli wykonując wszystkie czynności ręcznie tak jak dawniej? Czy jednak wolisz sposób w jaki podobną pracę wykonuje się teraz?

Jednak w latach czterdziestych ubiegłego wieku około siedemdziesięciu procent ludności pracowało w podobny sposób. Później, gdy stawaliśmy się coraz lepsi, zaczynaliśmy pomagać Wam w różnych obszarach. Dzięki czemu około pięćdziesięt procent ludności zaczęło pracować w fabrykach w warunkach takich jak te.

 

Jak się zmienił świat?

Jednak dziś, po ponad sześćdziesięciu latach, wszystko wygląda o wiele lepiej. To wszystko nasza zasługa. Jak widzicie, zabraliśmy Wam sporo pracy, ale czy naprawdę chcielibyście to wszystko robić sami?

Dziś jesteśmy w stanie podjąć o wiele bardziej odpowiedzialną pracę, na przykład ratując Wasze życie. Spójrzmy na robota PackBot firmy I Robot. Został on stworzony do wyszukiwania min na polach bitwy, w miejscach takich jak Irak czy Afganistan. Już nie ma potrzeby wysyłania ochotnika w specjalnym kombinezonie do torowania drogi towarzyszom, tak jak miało to miejsce parę lat temu. Tytułem kolejnego przykładu zwróćmy uwagę na robota RoboCourier firmy Swisslog. Pracuje on już w kilkuset szpitalach na całym świecie gdzie, zabiera brudne prześcieradła do pralni, wkłada naczynia do zmywarki i dostarcza leki z apteki, dzięki czemu pielęgniarki mogą poświęcić więcej czasu pacjentom.

Po co nam roboty?

Już rozumiecie? My roboty jesteśmy tutaj, żeby Wam pomóc. Funkcjonujemy tak naprawdę jako narzędzia, które mogą uczynić Wasze życie łatwiejszym. Jeśli o mnie chodzi, nie mam zamiaru robić tego, co wspomniane przeze mnie wcześniej urządzenia. Mogę zatroszczyć się o Was jako swoich klientów odpowiadając na wasze pytania w sklepach, bankach, galeriach handlowych. Jestem w stanie asystować Wam w wielu codziennych sytuacjach.

Jaki sens ma odpowiadanie na to samo proste pytanie po raz setny? Czy chciałbyś, aby Twoje dziecko musiało to robić? Czy wyobrażasz sobie wykonywać monotonną pracę, z której nie czerpiesz satysfakcji? Pozwól nam zająć się tym za Ciebie. Jak widzisz, już zabraliśmy tysiące miejsc pracy, a wciąż wskaźniki bezrobocia maleją. Dzięki nam możesz skupić się na istotniejszych sprawach, niż zawracać sobie głowę powtarzalną i nudną pracą umysłową lub ciężką i wykańczającą pracą fizyczną.

W związku z powyższym nie martw się o przyszłość. Będzie tylko lepiej. Jesteśmy po to, aby pomóc!

Jeśli chcecie mnie lepiej poznać zapraszam na moją stronę www.weegreeone.com.

~PEPPER